مقررات حاکم بر ارائه خدمت عمده‌فروشی بیت استریم ابلاغ شد

مقررات حاکم بر ارائه خدمت عمده‌فروشی بیت استریم ابلاغ شد

دبیر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات از تصویب و ابلاغ مقررات حاکم بر ارائه خدمات عمده فروشی بیت استریم به اپراتورها خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، علی‌اصغر عمیدیان گفت: این مقررات به منظور رقابتی کردن هرچه بیشتر بازار و تسهیل در ارائه خدمات در حوزه ارتباطات ثابت سیمی و کابلی تصویب شده است. 
وی افزود: با تدوین مقررات خدمات عمده‌فروشی بیت استریم فرصت جدیدی برای استفاده حداکثری از منابع و امکاناتی که در اختیار هر یک از دارندگان پروانه شبکه حوزه ارتباطات ثابت مبتنی بر سیم مسی یا کابل نوری وجود دارد، فراهم می‌شود و بر همین اساس از طریق اشتراک بخشهایی در شبکه دسترسی؛ از هرز رفت منابع جلوگیری و امکان توزیع و گسترش شبکه با سرعت بیشتر در تمامی نقاط کشور ایجاد می‌شود. 
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه با تصویب مقررات بیت استریم آزادی عمل و حق انتخاب مشترکان در تغییر اپراتورشان بیشتر می‌شود، تصریح کرد: بیت استریم این آزادی عمل را به مشترکان می‌دهد که در هر زمان که بخواهند به صورت آنلاین و در کوتاهترین زمان ممکن، اپراتور ارایه‌دهنده خدمات ثابت ADSL و VDSL خود را تغییر دهند. 
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: در مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات روشها و شرایط ارائه خدمات بیت استریم و تعرفه‌های آن به تفکیک کلان شهرها، مراکز استان و شهرها پیش‌بینی شده است. 
وی با اشاره به اینکه خدمات بیت استریم بصورت مستقل از فناوری ارایه می‌شود، افزود: در مصوبه ۲۶۰ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مدلی پیش‌بینی شده که امکان سرمایه‌گذاری مشترک اپراتورها را برای توسعه VDSL فراهم می‌کند.