VOIP

VOIP چیست؟

VoIP مخفف Voice over Internet Protocol یک تکنولوژی است که از طریق پهنای باند و یا کابل ارتباطی تماس های صوتی را به عنوان داده های دیجیتال از بستر اینترنت مسیریابی می کند. بجز یک بستر اینترنتی، تمامی چیزی که برای کسب و کار خود نیاز دارید گوشیهای سازگار با ویپ است.

مزایای استفاده از سیستم تلفن VOIP چیست؟

جای تعجب نیست که سیستم های ویپ PBX یا به طور کامل Private Branch Exchange به اولین انتخاب ها برای تمامی کسب و کارها از اعم از بزرگ و کوچک تبدیل شده است.
دلایل بسیاری برای استفاده از سیستم تلفن VoIP وجود دارد که سیستم میزبان، VoIP و سیستم ابری ویپ معمولا ارزان است.

مقرون به صرفه بودن استفاده از ویپ:

هر سیستم ویپ را برای کسب و کار خود استفاده می کنید ( سیستم ویپ ابری یا ….) باید در نظر داشته باشید که ویپ ارزان است.
بسته به تمامی ویژگی هایی که استفاده میکنید مبلغ پرداختی شما در مقایسه با سیستم تلفن سنتی کمتر خواهد بود. قابل توجه ترین قسمت این کاهش هزینه مربوط به تماس های راه دور است که در صورت داشتن مشتری، شعب یا دفاتر کار و کارمندان در نقاط مختلف جهان می توانید مکالمه عادی را داشته باشید. هزینه های راه اندازی معمولا برای ویپ نیز ارزان است. یک گوشی با قابلیت SIP ارزان و استاندارد است و بدین معنی است که سخت افزار های سیستم تلفن شما به یک برند خاصی محتاج نیست و کسب و کار شما انعطاف پذیری بیشتری خواهد داشت.

انعطاف پذیری استفاده از VOIP:

مهم نیست که کسب و کار شما به چه اندازه است و یا نیاز های شما چیست، سرویس ویپ همه این نیازها را برای شما فراهم می سازد.
در صورت نیاز به ادغام با سیستم سنتی تلفن باز هم مشکلی وجود نخواهد داشت. در صورت درخواست انتقال تماس به موبایل یا افراد شرکت در خارج از مجموعه و در هر جای دیگر این امکان براحتی توسط ویپ برای شما فراهم است. از آنجا که بخش وسیعی از عملکرد سیستم های مربوط به ویپ مبتنی بر نرم افزار است، از این رو می توان بدون هزینه کرد اضافی، دامنه گسترده تری از خدمات را نسبت به تلفن عادی دریافت کرد.

مقیاس پذیری سیستم های تلفنی مبتنی بر ویپ:

یکی از مهم ترین ویژگی های ویپ این است که به راحتی می تواند با بزرگ شدن و رشد کسب و کار شما توسعه یابد. از آنجا که به نصب فیزیکی خطوط جدید نیاز ندارد تنها کاری که باید انجام داد اضافه کردن یک گوشی جدید و پیکر بندی اتصال کاربر جدید با استفاده از نرم افزار ارائه شده است.

کدام ارائه کننده سرویس ویپ برای مجموعه شما مناسب تر است؟

بهترین ارائه کننده سرویس های ویپ بدلیل اینکه هیچ دو کسب و کاری مشابه نیستند، عملا وجود ندارد. این صحبت بدین معنا نیست که بهترین راهکار ویپ برای مجموعه شما وجود ندارد. با توجه به سوابق شرکت ها و مشتریان قبلی آنها و اطلاع از نحوه پشتیبانی آنها و برند های طرف قرارداد شرکت ها و مشورت از مشاوران این حوزه می توان اقدام به تهیه و راه اندازی ویپ در یک سازمان نمود و بسته به نیازهای بعدی سرویس های مختلف آن را توسعه داد.

منبع:ادمین کالا